Ora news

Ora news смотреть последние обновления за сегодня на .

Qëllohet me breshëri kallashnikovi drejt TOP Channel, fasada bëhet shoshë, vritet roja

7713
39
23
00:00:50
27.03.2023

#oranews #vrasje #vritetroja #vritetrojanetirane #topchannel #kallash #bresherikallashi #shorts #automatik #kallashnikov #qellohettelevizioni #topchannelmearme Tiranë/Informacion paraprak Më datë 27.03.2023, rreth orës 01:00, në Mëzes, në rrethana ende të paqarta, nga persona ende të paidentifikuar, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të ambienteve të Top Channel. Si pasojë e të shtënave ka humbur jetën roja i sigurisë shtetasi P. K., 60 vjeç (punonjës i një shoqërie për ruajtjen fizike të objekteve). Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna intensive për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e provave që do të shërbejnë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve. Shërbimet e Policisë kanë ngritur pikat e kontrolleve dhe vijon puna për identifikimin e kapjen e autorëve. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

E rëndë, qëllohet me kallashnikov drejt TOP Channel, vritet roja i sigurisë private ( Pa koment )

6034
12
0
00:00:19
26.03.2023

#oranews #vrasje #vritetroja #vritetrojanetirane #topchannel #kallash #bresherikallashi #shorts #automatik #kallashnikov #qellohettelevizioni #topchannelmearme Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranën këto orë të vona, ku sipas informacioneve paraprake dyshohet se është vrarë me armë roja i Top Channel. Më datë 27.03.2023, rreth orës 01:00, në Mëzes, në rrethana ende të paqarta, nga persona ende të paidentifikuar, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të ambienteve të Top Channel. Në Mëzez, pranë televizionit Top Channel kanë plagosur me armë zjarri, rojën e sigurisë të “Oktapus” Security, i cili ka ndërruar jetë rrugës për në spital, por akoma nuk dihen gjeneralitetet. Ora News mëson se emri i tij është Pal Kola ndërsa po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit. Grupi hetimor është në vendngjarje ndërsa shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollohet zona. Tiranë/Informacion paraprak Më datë 27.03.2023, rreth orës 01:00, në Mëzes, në rrethana ende të paqarta, nga persona ende të paidentifikuar, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të ambienteve të Top Channel. Si pasojë e të shtënave ka humbur jetën roja i sigurisë shtetasi P. K., 60 vjeç (punonjës i një shoqërie për ruajtjen fizike të objekteve). Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna intensive për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e provave që do të shërbejnë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve. Shërbimet e Policisë kanë ngritur pikat e kontrolleve dhe vijon puna për identifikimin e kapjen e autorëve. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Të shtëna me armë në Rrëshen, babë e bir qëllojnë drejt makinës, shpallen në kërkim

1333
5
0
00:00:58
26.03.2023

#oranews #teshtena #qellojnemearme #rreshen #policiaerreshenit #teshtenanerreshen Një konflikt mes disa personave në Mirditë është shoqëruar të shtëna me armë zjarri, por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Rrëshenit pak minuta më parë, ku mësohet se të përfshirë janë babë e bir. Ata kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të shtetasit S. R., i cili gjatë largimit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe është përplasur me bordurën e rrugës. “Qëlluan me armë zjarri, pas një konflikti të çastit, drejt automjetit të një shtetasi, identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar (babë e bir). Në Rrëshen, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, dyshohet se shtetasit M. B. dhe E. B. (babë e bir), banues në Mirditë, kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të shtetasit S. R., banues në Mirditë, i cili gjatë largimit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti është përplasur me bordurën e rrugës. Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë. Nga veprimet e para hetimore rezulton se fillimisht janë konfliktuar dy të rinjtë me njëri-tjetrin dhe më pas shtetasi E. B. ka shkuar në banesë dhe së bashku me babanë e tij, shtetasin M. B., kanë marrë një armë zjarri pistoletë dhe kanë qëlluar në drejtim të automjetit me të cilin lëvizte shtetasi S. R. Nga të shtënat nuk ka persona të lënduar. Janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.” – njofton policia. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

PD e Alibeajt zyrtarizon kandidaturën për bashkinë e Tiranës, ja kush është

1631
3
3
00:00:47
26.03.2023

#oranews #rolandbejko #alibeaj #pd Roland Bejko do të jetë kandidati i PD-së, për bashkinë Tiranë në zgjedhjet e 14 majit. Bejko është momentalisht deputet i qarkut të Gjirokastrës i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit 2025. Tashmë PD do të jetë me 2 kandidatura; ajo e Belind Këlliçit me koalicion e Berishës me Metën “Bashkë fitojmë” dhe Roland Bejko me PD zyrtare. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Sherri mes policëve të Shqiponjave, Vocaj pezullon 3 efektivët

1643
9
0
00:01:02
26.03.2023

#oranews #policia Hamit Sallaku së bashku me dy djemt të tij Denis dhe Mariglen Sallaku të tre punonjës policie janë pezulluar nga detyra pasi një natë më parë janë përfshirë në një konflikt me punonjësit e policisë së repartit Shqiponja. Shkak dyshohet të ketë qënë gjëndja e dehur e nje prej djemve cka ka nxitur konfliktin në fjalë Drejtori i policisë së Trianës Tonin Vocaj ka pezulluar 3 punonjës policie të komisariatit 1, 2 dhe 3. Shkak është bërë përfshirja në një konflikt me kolegët e tyre të forcave Shqiponja. Sipas policisë Hamit Sallaku i cili është ndihmës specialist në komisariatin Nr 1 së bashku më dy djemtë e tij me Denis Sallaku punonjës policie në komisariatin 3 dhe Mariglen Sallaku punonjës policie në komisariatin Nr 2 janë konfliktuar me forcat “Shqiponja”, të cilat po patrullonin në rrugën Bardhyl në kryeqytet. Dyshohet se njëri prej djemve të Hamitit ka debatuar me të teksa mësohet se ka qënë në gjëndje të dehur. Kanë qenë kolegët që kanë konstatuar debatin duke tentuar të ndërhyjnë, por ka sjellë përshkallëzimin e debatit. Përveç pezullimit agjesia e mbikqyrjës policore ka nisur hetimet edhe për veprimet nëse ndërhyrja ka qënë në kopetencat policore. Vetëm në muajin shkurt agjensia e mbikqyrjes policore ka referuar në prokurori 17 punonjës të policisë së shtetit. Nga këto 1 punonjës është arrestuar në flagrancë, 9 të tjerë janë lënë më masën arrest në burg, 4 arrest shtëpie e ndërsa 3 të tjerë pezullim i ushtrimit të detyrës. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Të shtëna me armë në Rrëshen, babë e bir qëllojnë drejt makinës, shpallen në kërkim

3040
17
0
00:03:20
26.03.2023

#oranews #teshtena #qellojnemearme #rreshen #policiaerreshenit #teshtenanerreshen Një konflikt mes disa personave në Mirditë është shoqëruar të shtëna me armë zjarri, por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Rrëshenit pak minuta më parë, ku mësohet se të përfshirë janë babë e bir. Ata kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të shtetasit S. R., i cili gjatë largimit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe është përplasur me bordurën e rrugës. “Qëlluan me armë zjarri, pas një konflikti të çastit, drejt automjetit të një shtetasi, identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar (babë e bir). Në Rrëshen, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, dyshohet se shtetasit M. B. dhe E. B. (babë e bir), banues në Mirditë, kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të shtetasit S. R., banues në Mirditë, i cili gjatë largimit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti është përplasur me bordurën e rrugës. Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë. Nga veprimet e para hetimore rezulton se fillimisht janë konfliktuar dy të rinjtë me njëri-tjetrin dhe më pas shtetasi E. B. ka shkuar në banesë dhe së bashku me babanë e tij, shtetasin M. B., kanë marrë një armë zjarri pistoletë dhe kanë qëlluar në drejtim të automjetit me të cilin lëvizte shtetasi S. R. Nga të shtënat nuk ka persona të lënduar. Janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.” – njofton policia. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Pëmbyset autobusi në Tiranë, plagosen 7 persona

2060
6
1
00:23:32
26.03.2023

#oranews #autobusikrrabes #permbysetautobusi #aksidentohetautobusi #autobusikrrabes #krrabe #krrabetirane Një aksident i rëndë ka ndodhur Pallatit të Brigadave, ku sipas informacioneve të para një autobus është rrokullisur. Ngjarja ndodhur në rrugën e Elbasanit pak minuta më parë dhe mësohet se deri më tani 7 persona kanë mbetur të plagosur. Autobusi ka marrë para disa makina duke shkaktuar dëme të konsiderueshme, ndërkohë që nuk dihet akoma se çfarë e ka shkaktuar aksidentin. "Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi G. Q., 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike." - njofton policia. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Tiranë, përmbyset autobusi i Krrabës, plagosen 7 persona

3420
11
3
00:01:37
26.03.2023

#oranews #autobusikrrabes #permbysetautobusi #aksidentohetautobusi #autobusikrrabes #krrabe #krrabetirane Një aksident i rëndë ka ndodhur Pallatit të Brigadave, ku sipas informacioneve të para një autobus është rrokullisur. Ngjarja ndodhur në rrugën e Elbasanit pak minuta më parë dhe mësohet se deri më tani 7 persona kanë mbetur të plagosur. Autobusi ka marrë para disa makina duke shkaktuar dëme të konsiderueshme, ndërkohë që nuk dihet akoma se çfarë e ka shkaktuar aksidentin. "Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi G. Q., 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike." - njofton policia. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Berisha në Berat: Kandidatët e Ramës, kopje e shëmtuar e emërimeve që bënte dikur Enver Hoxha

940
8
1
00:18:46
26.03.2023

#oranews #saliberisha #berishaneberat Nga Berati ku prezantoi kandidatin e Primareve, Sali Berisha u shpreh se kandidatët e tij janë sot në Shqipëri rreze shprese, burim drite dhe optimizmi. Ai tha se kandidatët e Ramës vijnë nga procesi i emërimeve në partinë shtet dhe se kjo është një kopje e shëmtuar e emërimeve që bënte dikur Enver Hoxha, me byronë e tij politike. Berisha: Vij sot tek ju duke ju siguruar se nuk kam ardhur kurrë ndonjëherë më krenarë, më i lirë, para jush se sot, për të paraqitur kandidatin e PD-së, të zgjedhur me votën tuaj të lirë, me vullnetin tuaj, me besimin tuaj, doktor Zijain, njërin nga qytetarët më shembullorë, profesionistë më të apasionuar, njërin nga bijtë e shquar të këtij qyteti, i cili ka patur dhe ka një reputacion të merituar në qytet dhe rrethina. Kam ardhur shumë herë, kam paraqitur kandidatura, por si doktor Zijai, asnjëherë, ai është i juaji. Është në besimin tuaj, në vullnetin tuaj, që me 14 maj ta vendosni atë si qytetar të parë të Beratit dhe ai do të kthejë bashkinë në shtëpinë e parë të qytetarëve të Beratit. Kandidatët e primareve, kandidatët e votës së lirë janë sot në këtë Shqipëri me të gjitha atë mirjadë problemesh, rreze shprese, burim drite, optimizmi, për qytetarët e këtij vendi. Krahasoni pak me kandidatët rivalë. Dolën mbrëmë pas orës 1 të natës nga shpella e rilindjes. Diku, diku u emëruan me dajak, në zona të tjera me hekura në duar. Ky ishte procesi i emërimeve në partinë shtet, ky ishte procesi, ky është procesi më mafioz, më antidemokratik, më jotransparent në historinë e Shqipërisë. Kjo është një kopje e shëmtuar e emërimeve që bënte dikur Enver Hoxha, me byronë e tij politike. Ervin Dema është një klonim i kësaj kopje dhe unë e pyes këtu; Ervin cilët qytetarë të Beratit janë pyetur për rikandidimin tënd. Ervin se ti ke ardhur këtu nga bota akademike; çfarë të shtyu ty të injorosh të gjitha formimin akademik dhe të të bëhesh protagonist i mafies më të rrezikshme shtetërore të Europës. Si mund të rivalizosh ti, me një kandidat si doktor Zijai, që ka muaj që është zgjedhur, propozuar, që është votuar nga qytetarët, nga demokratët dhe mbështetësit e PD-së në Berat. Të krahasosh këto dy kandidatura është si të krahasosh terrin, errësirën, me dritën, me ndriçimin. Unë ju jap fjalën ju se, votimi juaj në 14 maj për doktor Zijain do të shndërrohet në një shërbim të madh për të gjithë qytetarët e Beratit. Alda tek hapi këtë takim tha se, ai që lind në Berat është me fat. Nuk ka fat më të madh se sa të jesh banor i këtij qyteti dhe këtij rrethi. Pak ditë më parë po lexoja, njërin nga 50 vende më magjike të planetit, të mbarë botës, ishte Berati. Imagjinoni ju se çfarë krenarie është kjo për çdo banor, shqiptar dhe ju garantoj unë ju se doktor Zijai e nderon plotësisht dhe do ta bëjë Beratin ashtu siç e meriton, qytetin e ëndërrave më të bukura të të rinjve tanë, të fëmijëve tuaj. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni informativ - 26 Mars 2023 - Ora 09:00 - Ora News

1012
7
0
00:27:03
26.03.2023

#oranews #lajmeshqip #shqip Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Albin Kurti vizitë në Tiranë, takim me krerët e shtetit, në fokus marrëveshja e Ohrit

313
2
1
00:01:13
26.03.2023

#oranews #albinkurti #ddirama #ramakurti #shqiperikosove #kosoveserbi #kosova Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka zgjedhur të zgjerojë konsultat sa i përket marrëveshjes me Serbinë të propozuar në Ohër. Paktin franko gjerman dhe me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara, qëndrimin e Vuçiçit dhe të politikës në Prishtinë e diskutoi së pari në Tiranë me presidentin Bajram Begaj. Pas rreth 30 minutash takim, në këmbë u nis drejt kryesisë së Kuvendit aty ku u prit nga kryeparlamentarja Lindita Nikolla e prej aty pak metër më tutje në vilën 31 u takua me kryeministrin Edi Rama. Pavarësisht se më herët me të kanë shkëmbyer mendime të kundërta, por duket se me marrëveshjen e ndërkombëtarëve kanë gjetur gjuhën e përbashkët jashtë takimeve të Kurtit, i cili ka marrë konsensusin e palëve në Shqipëri. Pas bisedës me kreun e mazhorancës ai do të zhvillojë dhe një takim në selinë e Partisë së Lirisë ilir Meta. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Kurti kërkon bekimin e Tiranës/ Lita: Raporti Kurti - Rama, jo shumë i mirë, sekret publik

150
0
0
00:22:12
26.03.2023

#oranews #LavdrimLita #intervista #edirama #albinkurti Për më shumë lexoni: Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍 Follow Televizionin Ora News

Zjarr në garazhin e një pallati në Tiranë

256
1
0
00:01:10
26.03.2023

#oranews #zjarr #tirane #pallati #zjarret Një zjarr ka rënë në garazhin e një pallati në rrugën "Ndre Mjeda" Tiranë. Paraprakisht bëhet me dije është djegur një makinë. Ndërkohv banorët po evakuohen nga pallati. Burime për Ora News bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në pallatin ku bashkëpronarët kanë patur konflikte për pronësinë. Lajmi në përditësim…. Për më shumë lexoni: 🤍 Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍 Follow Televizionin Ora News

Përmbyset autobusi pranë Pallatit të Brigadave në Tiranë, plagosen disa persona ( Pamje pa koment )

660
2
0
00:00:27
26.03.2023

#oranews #kaisdent #permbysetautobus #autobusitirane #tiraneautobus Një aksident i rëndë ka ndodhur Pallatit të Brigadave, ku sipas informacioneve të para një autobus është rrokullisur. Ngjarja ndodhur në rrugën e Elbasanit dhe mësohet se deri më tani 3 persona kanë mbetur të plagosur. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 26 Mars 2023, Ora 19:30 - Top Channel Albania - News

26227
114
2
00:30:18
26.03.2023

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Edicioni Informativ, 25 Mars 2023, Ora 00:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

14629
41
1
00:14:11
25.03.2023

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Edicioni informativ - 25 Mars 2023 - Ora 09:00 - Ora News

2611
13
0
00:29:52
25.03.2023

#oranews #lajmeshqip #shqip Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 23 Mars 2023, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

36751
116
9
00:31:13
23.03.2023

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

PAK “jashtë” zgjedhjeve/ Partia nuk regjistrohet në KQZ, Gjovalin Shqalshi: Ligji është diskriminues

496
0
0
00:01:19
21.03.2023

#oranews #zgjedhjetvendore #kqz #pesronatmeaftesindryshe Pasi nuk u regjistrua për zgjedhjet e 14 Majit, Partia që thotë se përfaqëson personat me aftësi ndryshe e cilësoi diskriminues ligjin zgjedhor. Komisionit Qendror të Zgjedhjeve i kërkoi që të marrë masa që më 14 maj të mos I pengojë në të drejtën e votës për shkak të infrastrukturës. Partia e Personave me Aftësi të Kufizuar nuk u regjistrua nga KQZ për zgjedhjet e 14 Majit për shkak të ligjit që e konsideron diskriminues! “Sipas KQZ-së, ligji thotë se ti nuk ke pasur anëtarë këshillash në zgjedhjet e mëparshme, nuk ke deputetë në parlamentin shqiptar, do të nxjerrësh të gjithë invalidët me karroca, me paterica që të mbledhin firmat 5 mijë, 3 mijë”, tha ai. E drejta e votës është një e drejtë kushtetuese dhe e drejtë themelore për çdo qytetar. Por ndër vite shumë persona me aftësi ndryshe thonë se nuk e kanë ushtruar këtë të drejtë për shkak të infrastrukturës zgjedhore! Prej KQZ-së kërkohet që qendrat e votimit të bëhen në katet e para të godinave, ose të ofrohet infrastruktura e përshatshme për ata që nuk munden. “Qendrat e Votimit të jenë të gjitha në katet e para dhe ato të pajisen me ramba për të shkuar personat me aftësi të kufizuar për të votuar si e vetmja armë që kanë në dorë këto persona për të vrarë diskriminimin”, tha ai. Janë rreth 170 000 persona me aftësi të kufizuar në vendein tonë, dhe rreth 150 000 që kanë të drejtë vote. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni informativ - 25 Mars 2023 - Ora 11:00 - Ora News

920
1
0
00:26:51
25.03.2023

#oranews #lajmeshqip #shqip Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Nga Londra kafe në Vlorë/ Përjashtimi i Lelit, 100-vjetori i Flamurtarit, Rama mbledh Asamblenë e PS

3113
6
0
00:00:35
25.03.2023

#oranews #ramanevlore #ramapiakfe Kryeministri Edi Rama mbërrin në Vlorë ku pritet të nisë një takim me Asamblenë e PS Vlorë. Mësohet se temë e diskutimit me socialistët e Vlorës do të jenë pikërisht fushata zgjedhore për garën e 14 majit dhe arsyet e tij për mos kandidimin e Dritan Lelit për kryetar të kësaj bashkie. Sa i përket agjendës, Rama pas takimit me PS-në e Vlorës, do të marrë pjesë në aktivitetin për 100-vjetorin e klubit sportiv Flamurtari. Ndërkaq, shefi i selisë rozë gjatë mbërritjes në teatrin “Petro Marko” është shoqëruar nga drejtuesi politik i PS-së, Blendi Klosi dhe deputeti socialist Vullnet Sinaj. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Berisha në Berat: Kandidatët e Ramës, kopje e shëmtuar e emërimeve që bënte dikur Enver Hoxha

158
3
0
00:01:52
26.03.2023

#oranews #saliberisha #berishaneberat Nga Berati ku prezantoi kandidatin e Primareve, Sali Berisha u shpreh se kandidatët e tij janë sot në Shqipëri rreze shprese, burim drite dhe optimizmi. Ai tha se kandidatët e Ramës vijnë nga procesi i emërimeve në partinë shtet dhe se kjo është një kopje e shëmtuar e emërimeve që bënte dikur Enver Hoxha, me byronë e tij politike. Berisha: Vij sot tek ju duke ju siguruar se nuk kam ardhur kurrë ndonjëherë më krenarë, më i lirë, para jush se sot, për të paraqitur kandidatin e PD-së, të zgjedhur me votën tuaj të lirë, me vullnetin tuaj, me besimin tuaj, doktor Zijain, njërin nga qytetarët më shembullorë, profesionistë më të apasionuar, njërin nga bijtë e shquar të këtij qyteti, i cili ka patur dhe ka një reputacion të merituar në qytet dhe rrethina. Kam ardhur shumë herë, kam paraqitur kandidatura, por si doktor Zijai, asnjëherë, ai është i juaji. Është në besimin tuaj, në vullnetin tuaj, që me 14 maj ta vendosni atë si qytetar të parë të Beratit dhe ai do të kthejë bashkinë në shtëpinë e parë të qytetarëve të Beratit. Kandidatët e primareve, kandidatët e votës së lirë janë sot në këtë Shqipëri me të gjitha atë mirjadë problemesh, rreze shprese, burim drite, optimizmi, për qytetarët e këtij vendi. Krahasoni pak me kandidatët rivalë. Dolën mbrëmë pas orës 1 të natës nga shpella e rilindjes. Diku, diku u emëruan me dajak, në zona të tjera me hekura në duar. Ky ishte procesi i emërimeve në partinë shtet, ky ishte procesi, ky është procesi më mafioz, më antidemokratik, më jotransparent në historinë e Shqipërisë. Kjo është një kopje e shëmtuar e emërimeve që bënte dikur Enver Hoxha, me byronë e tij politike. Ervin Dema është një klonim i kësaj kopje dhe unë e pyes këtu; Ervin cilët qytetarë të Beratit janë pyetur për rikandidimin tënd. Ervin se ti ke ardhur këtu nga bota akademike; çfarë të shtyu ty të injorosh të gjitha formimin akademik dhe të të bëhesh protagonist i mafies më të rrezikshme shtetërore të Europës. Si mund të rivalizosh ti, me një kandidat si doktor Zijai, që ka muaj që është zgjedhur, propozuar, që është votuar nga qytetarët, nga demokratët dhe mbështetësit e PD-së në Berat. Të krahasosh këto dy kandidatura është si të krahasosh terrin, errësirën, me dritën, me ndriçimin. Unë ju jap fjalën ju se, votimi juaj në 14 maj për doktor Zijain do të shndërrohet në një shërbim të madh për të gjithë qytetarët e Beratit. Alda tek hapi këtë takim tha se, ai që lind në Berat është me fat. Nuk ka fat më të madh se sa të jesh banor i këtij qyteti dhe këtij rrethi. Pak ditë më parë po lexoja, njërin nga 50 vende më magjike të planetit, të mbarë botës, ishte Berati. Imagjinoni ju se çfarë krenarie është kjo për çdo banor, shqiptar dhe ju garantoj unë ju se doktor Zijai e nderon plotësisht dhe do ta bëjë Beratin ashtu siç e meriton, qytetin e ëndërrave më të bukura të të rinjve tanë, të fëmijëve tuaj. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni informativ - 26 Mars 2023 - Ora 11:00 - Ora News

2938
9
1
00:18:16
26.03.2023

#oranews #lajmeshqip #shqip Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni Informativ, 25 Mars 2023, Ora 15:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

36762
93
14
00:29:05
25.03.2023

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

PD vendos nesër si do të garojë në zgjedhjet e 14 majit. Alibeaj "kyç" gojën për Godolen dhe Bejkon

1889
4
3
00:04:05
24.03.2023

#oranews #pd #EnkelejdAlibeaj PD e Alibeaj do të vendosë nesër sesi do të garojë në zgjedhjet e 14 majit. Enkelejd Alibeaj në përfundim të mbledhjes së kryesisë dhe grupit parlamentar tha se të shtunën do të mblidhet edhe Kolegji i Kryetarëve për të formalizuar të gjitha vendimet e marra. Alibeaj: Ishte mbledhja e parë e kryesisë më pas edhe mbledhja e grupit parlamentar nesër mbledhja e kolegjit të kryetarëve. Çështja e zgjedhje ka një impakt publik, ka rëndësi PËR demokratët. Diskutimi do të bëhet me të gjitha forumet. Nesër do të jetë mbledhja e kolegjit të kryetarëve, janë njerëzit e bazës, ata që janë në kontakt me strukturat tona. Do të sjellin edhe ata atë që është nevoja dhe interesi për sot, nesër dhe për pasnesër? Ai nuk dha një përgjigje se kë mbështet për kryetar bashkie, Roland Bejkon apo Jonila Godolen por deklaroi se ka aq pjekuri sa të mos marrë vendime individuale, duke shtuar se vendim i pjekur është ai i marrë nga të gjithë. Alibeaj: Derisa të zyrtarizohen mjaftohuni me njoftimet që keni marrë sot. Zyrtarisht do të jetë nesër. Unë e kam aq maturi përgjegjësi politike që të mos marr vendime individuale. Në zgjedhje por edhe në vendimmarrje tjetër politike mendimi i pjekur është mendimi i të gjetheve. Aty pastaj shpërndahet dhe merret përgjegjësia. Nesër do ti merrni të gjitha! Vendimi final do të jetë vendimi që do të përbehet nga opinioni i kryesisë, grupit parlamentar dhe kolegjit të kryetarëve. Nesër formalizohet Ndërsa Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi tha qëndrimin e tij do ta bëjë me dije pas vendimmarrjes. Bardhi: Nesër do të mblidhen forumet e tjera të Partisë Demokratike nuk mund të them se çfarë do të ndodhë. Patjetër do të kem edhe qëndrim. Pas vendimit do të ketë edhe qëndrim timin. Nesër do të jetë mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve. Për më shumë lexoni: 🤍 Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍 Follow Televizionin Ora News

Edicioni Informativ, 25 Mars 2023, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News - Lajme

21654
65
3
00:23:35
25.03.2023

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

'E vërteta e 'SHERRIT' të Luiz Ejllit me Adi Krastën në prapaskenë' Agim Doçi zbulon sekretet

19346
125
00:49:47
24.03.2023

#rtvora #glamourzone #show #esterbylyku #vip Një program rinor me të ftuar VIP nga fusha të ndryshme. E veçanta e këtij emisioni është se xhirohet në limuzinë. Personazhet tregojnë të pathënat nga jeta e tyre, momentet më kritike të karrierës, si dhe shumë ekskluzivitete të tjera. Një emision nga Ester Bylyku. Ku personazhet ftohen për një udhëtim me limuzinë Çdo të premte ora 22:30 në RTV Ora Për më shumë lexoni në: Follow RTV Ora Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram: 🤍

Edicioni Informativ, 26 Mars 2023, Ora 12:00 - Top Channel Albania - News

22328
56
5
00:27:49
26.03.2023

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #EdicioniInformativ#News#TopChannel

Durrësi pa surpriza, Rama rikandidon Emirjana Sako, Elton Arbanën dhe Artur Bushin

1579
5
0
00:01:07
25.03.2023

#oranews #durres #zgjedhjetvendore Socialistët kanë prezantuar emrat e 3 kandidatëve për kryetar Bashkie në qarkun e Durrësit. Edhe në këtë Bashki janë konfirmuar 3 kryebashkiakët aktual. Qarku i Durrësit Durrës- Emirjana Sako Shijak- Elton Arbana Krujë- Artur Bushi Për më shumë lexoni në:🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Zgjedhjet e 14 majit/ Debate në PD, Çupi dhe Tabaku kundër idesë për kandidatë në 61 bashki

4317
3
7
00:01:30
24.03.2023

#oranews 27 marsi është afati përfundimtar për dorëzimin e listës së emrave të kandidatëe në zgjedhjet e 14 majit. Partia Demokratike ende nuk e ka një listë të tillë, por brenda mbështësve të Alibeajt ka edhe zëra kundër hyrjes në garë për kryetarë në 61 bashki, duke propozuar që të hyjnë në zgjedhje vetëm për këshillat bashkiakë. Mbledhja e Kryesisë së PD-së ka sjellë debate lidhur me zgjedhjet vendore të 14 majit. Deputetët mbështetës të kryetarit të komanduar Enkelejd Alibeaj ende nuk kanë arritur në një konsensus për mënyrën se si do të jetë lista e kandidatëve për zgjedhjet vendore. Për deputeten Dhurata Çupi duhen mbajtur struktura unike përndryshe rrezikon që partia më e madhe opozitare të zvogëlohet në garën e 14 majit. Sipas Çupit mënyra më e mirë që PD të dalë e pastër në zgjedhje është që të shkojnë vetëm me këshilla bashkiakë. Çupi: Me dhemb PD dhe do bej çmos te rritet PD dhe te bashkohet sa te mundet. Ne kemi optimizmin të dalim me listën e këshillave bashkiak dinjitozë dhe figura dinjitoze dhe të votohemi shumë më shumë se partitë e tjera. Ndërkohë nuk duhet të dalim me kandidatura për kryetar bashkie. Dhe këtë e kam për të mirën e PD dhe të bashkimit. Të njëjtën linjë ka mbajtur dhe Jorida Tabaku, duke u shprehur se duhet të shmanget beteja brenda PD-së. Tabaku: Kam te njëjtin qëndrim që kisha në shtator opozita duhet të dalë me kandidatë unikë. Nuk duhet në asnjë mënyrë që ne të bëjmë betejë kundër nesh, ne kemi një kundërshtar dhe për asnjë arsye nuk duhet të jemi ne ato që përçajnë votën e opozitës. Ne duhet te mbrojmë logon e PD, duhet të nxjerrim Partinë Demokratike si alternative në këto zgjedhje. Unë nuk e bëj dot që të kërkoj votën kundër kolegëve të mi. Nuk kam asnjë dyshim që ne për të fituar duhet të jemi bashkë, duhet të jemi dhe me shumë se kaq. Edhe pse ende nuk ka një listë të plotë të kandidatëve të Alibeaj, afati i fundit në KQZ për regjistrimin është 27 marsi. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Gomari 'kërkon të futet live' i ndërpret bisedën të zotit, plasin të qeshurat në emisionin Ora Juaj

2767
13
0
00:01:14
11.01.2023

#oranews #gmarilive #gomarineemision #telefonatameteqeshura #teqeshuranestudio Për më shumë lexoni në: Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Zift për vota/ Rakip Suli miraton asfaltimin e rrugëve të Kamzës në kohë fushate

263
2
0
00:01:13
23.03.2023

#oranews #rakipsuli #kamëz Bashkia e Kamzës ka hapur dy tendera për ndërtim rrugësh dhe për blerje betoni 1 muaj para zgjedhjeve vendore. Në të parin do të shpenzohen 111 mijë euro për rrugët e bllokut Laknas dhe në të dytin 23 mijë euro për blerje betoni të gatshëm, pa e specifikuar arsyen për çfarë do shërbejë. Edhe Bashkia e Kamzës nuk i ka kursyer tenderët për asfaltimin e rrugëve në periudhë fushate zgjedhore. Në mes të marsit, institucioni në fjalë ka lidhur kontratën për ndërtimin e rrugëve të bllokut Laknas ndërsa afati i kryesjes së punimeve është 45 ditë që nga nënshkrimi i kontratës. Kështu në prokurimin që do të shpenzohen 111 mijë euro, kanë shfaqur interes 9 kompani ndërsa fitues është shpallur subjekti “EURO-ALB” i cili kërkoi sa 70% të vlerës së tenderit për të realizuar punimet. Subjekti në fjalë kishte ofertën e dytë më të arsyeshme, pasi bashkimi i operatorëve “Caushi M” dhe “KMK” kishin kërkuar rreth 5 mijë euro më pak se fituesi, por që janë tërhequr nga gara duke mos dhënë arsye. Ndërkohë “Open Procurment e ka cilësuar me flamurin e kuq dhe me arsyetimin e skualifikimit të të gjithë operatorëve konkurrues përveç fituesit. Përpos kësaj, institucioni që drejtohet nga Rakip Suli, po në mes të marrsit ka mbyllur edhe prokurimin tjetër me vlerë 23 mijë euro për të blerë beton të gatshëm. Për të ka shfaqur interes vetëm subjekti “Korrabi 2007” me ofertën sa 94% të fondit limit, i cili është shpallur fitues në mungesë të konkurrecës. Ndërkohë në dokumentet e tenderit në APP nuk specifikohet arsyeja se për çfarë kërkohet betoni. Për më shumë lexoni në:🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Edicioni informativ - 20 Mars 2023 - Ora 11:00 - Ora News

3178
16
1
00:20:52
20.03.2023

#oranews #lajmeshqip #shqip #edicioniilajmeve Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Kryeministri Kurti mbërrin në Presidencë, pritet nga Begaj

249
3
0
00:01:21
26.03.2023

#oranews #albinkurti #bajrambegaj #presidenti Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ndodhet në Tiranë në një vizitë zyrtare me krerët e vendit. Kurti ka mbërritur rreth orës 11:00 në ambjentet e Presidencës për tu takuar me presidentin Bajram Begaj. Në vijim të axhendës Kurti pritet të vizitojë Kuvendin ku do të takohet me kryeparlamentaren Lindita Nikolla. Rreth orës 13:00 pritet të takojë kryeministrin Rama, ndërsa krerët e opozitës pritet ti takojë pas orës 15:00. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Bylykbashi: Opozitës po i ngushtoni dhe po i zhdukni çdo lloj hapësire kontrolli mbi qeverinë!

510
2
0
00:02:42
23.03.2023

#oranews #oerdbylykbashi #pd #opozita Grupi parlamentar i PD në Kuvend po institucion për të futur në rendin e ditës, Mocionin me Debat për raportin e DASH mbi Shqipërin. Deputeti Oerd Bylykbashi iu drejtua kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla të zbatojë rregulloren, sepse me qëndrimin që po mban nuk po tregon tjetër veçse po rikonfirmon se opozitës po i ngushtohet mundësia e kontrollit mbi qeverisjen. Ne kemi kërkuar ndryshimin e rendit të ditës, specifikisht një debat në lidhje me raportin e DASH. Tjetër gjë, çfarë duhet të sqarojmë më tepër ne?! Sot nuk ka gjë tjetër përveçse rikonfirmin të asaj që kemi thënë një vit e gjysmë: Opozitës po i ngushtoni dhe po i zhdukni çdo lloj hapësire kontrolli mbi qeverinë. Por kur këtë e thonë edhe raportet ndërkombëtare, ju insistoni më shumë. Ju folët për një rend dite të zakonshëm. Për çfarë?! Vulosjen e kontratave koncesioneve për portin e Durrësit ku dilni me humbje dhe duke humbur pasurinë më strategjike që ka ky vend?! Pse?! Vetëm që të pasurohen ata që doni ju. Nuk e doni këtë lloj debati edhe pse del në këtë raport. Pra, ne sot kërkojmë zbatimin e rregullores dhe mocionin me debat!”, këmbënguli deputeti demokrat Oerd Bylykbashi. Për më shumë lexoni në:🤍 Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Berisha: Të shumëfishojmë forcat në këtë mision, të punojmë dhe më 14 maj të firmosim fitoren

841
11
3
00:26:38
24.03.2023

#oranews #saliberisha Gjatë takimit me simpatizantë të PD-së në Kamëz, kreu i PD-së Sali Berisha bëri thirrje për tu bashkuar pavarësisht besimeve politike për ti dalë zot vendit e për të votuar ndryshimin. "Sot Kamza, çdo familje, çdo qytetar, Tirana, Shqipëria ka një thirrje të brendshme, të bashkohemi, të bashkohemi njëri me tjetrin, të bashkohemi me çdo socialist, qytetar pa parti, çdo njeri të ndershëm për të shpëtuar vendin, për ti dalë zot vendit, për të votuar ndryshimin. E pafalshme. Koha do të na ndëshkojë nëse ne nuk përdorim votën tonë kundër këtyre hajdutëve, armiq të egër të qenies shqiptare, që po i përzënë shqiptarët nga Shqipëria. Po ushtrojnë gjenocid të vërtetë, me kushtet e krijuara për largimin nga Shqipëria. Shumë janë larguar, 1/3 është larguar. Çfarë do të bëjmë ne? Të shumëfishojmë forcat në këtë mision, të punojmë dhe për ata që janë larguar në mënyrë që në 14 maj të firmosim ndryshimin, fitoren. Nuk duhet të ketë të ardhme regjimi i Edi Ramës. Regjimi i Edi Ramës duhet të përfundojë atje ku e ka vendin. Këta janë një klikë hajdutësh, një grup hajdutësh të pamëshirë, që ju urrejnë ju, urrejnë qytetarët, për faktin e vetëm se i vjedhin dhe kanë vendosur me qytetarin atë raport që ka hajduti me viktimën e tij që e vjedh. Edi Rama nuk ka asnjë ndjenjë njerëzore për qytetarët shqiptarë. Një njeri që udhëton me avion me dhomë gjumi, që shpenzon 22 mln dollarë vetëm udhëtime me avion, një njeri që blen vazon për oborrin e tij, 4 mln euro. Një njeri që në 2/3 e mbledhjes së qeverisë nuk shkon fare, sepse punon me marioneta, me kukulla. Ky njeri nuk ka asnjë lidhje me ju, me fëmijët tuaj, nuk ka asnjë lidhje me shqiptarët. Çfarë lidhje kanë ministrat e tij të cilët vjedhin nga mëngjesi në darkë, ulen në dreka dhe darka me 10 mijë dollarë darkën dhe 1 mijë dollarë biftekun. Këta janë hajdutë të transformuar. Është turp ti mbajmë më shumë ne këta. Flamur Noka bëri një gabim të madh; ka fyer çdo bari në Shqipëri, duke e krahasuar Rakipin me të. Flamur të garantoj se çdo çoban i këtij vendi, është 10 herë më i ndershëm, më i mirë se Rakip Suli, i cili vetë me sekserët e tij; shkon për të marrë një leje ndërtimi, duhet të takosh vëllanë e Rakipit njëherë, pastaj merr lejen, duhet të paguash njëherë aty. Po kështu shko te Edi Rama, duhet të takosh Olsin se pa Olsin nuk zgjidhet, vetëkuptohet sa paguan," tha Berisha. Për më shumë lexoni: 🤍 Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍 Follow Televizionin Ora News

Sulçe ndeshja Poloni- Shqipëri, frymë e re nga trajneri i ri kombëtares Sylvinho

2302
19
8
00:23:14
25.03.2023

#oranews #altinsulce #kombetarjashqiptare #fotboll #poloni #shqiperia I ftuar: Altin Sulçe moderator i Ora Sport. Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Ora News - Aktori Laert Vasili kërkon të largohet nga emisioni, duartrokitet nga publiku

74594
356
61
00:02:00
11.02.2019

#oranews #arturzheji #360grade Aktori Laert Vasili i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, kërkoi të largohej nga studioja pas debatit të fortë me aktivisten Gresa Hasa. Pjesë nga debati: Vasili: Që të kalojmë ne në një shoqëri vërtetë të emancipuar, jo thjesht ku disa individë që janë të pa kënaqura seksualisht dhe dalin e ulërasin dhe kujtojnë se po emancipojnë dikë, por në një shoqëri që të ketë vërtetë të drejta të barabarta duhet të diskutohet në thelb dhe thelbi është familja. Një femër e cila do të theksojë bukurinë e saj nuk mund të vijë një tjetër që i thotë se ti nuk mund të përdoret si mish. Më lër të mbaroj. Për më shumë lexoni në: 🤍 Follow Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: 🤍 Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE 🤍 For more content from click HERE 🤍oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE 🤍 Follow Ora News on Instagram Here 🤍 Follow Ora News on Twitter 🤍 Follow Ora News on Google+ HERE 🤍

Fotografi Arian Mavriqi: Muaji i Ramazanit është muaji i vetëpërmbajtjes dhe paqes

85
0
0
00:17:25
26.03.2023

#oranews #anilazyberaj #intervista #ramazani #muajiramazanit #muajiishenjteiramazanit #fotografi #arianmavriqi Për më shumë lexoni në: Follow Televizionin Ora News Website: 🤍oranews.tv Youtube 🤍 Facebook: 🤍 Instagram 🤍 Twitter 🤍

Назад
Что ищут прямо сейчас на
ora news ali daei refx nexus 3 expansions Verizon IndyCar Series deen burbigo sennin mode cemu open source Bohdan Vesolovsky floof macro sensi max id ban Audio Player AXiNE Flok music بو شنب hamma shok branding process Badu srb2 amazing Refx Nexus Loops документальный проект Canary Sounds